Cash = pieniądze

To content | To menu | To search

euro-400249_640.jpgLokaty oraz kredyty, jak najbardziej warte opisania z tego względu, że są to rozwiązania popularne. Nie jedna osoba się decyduję, chęć oszczędzenia jak również pomocy finansowej, należy tylko wiedzieć z czym się ma do czynienia. Czy pobieranie informacji jest skomplikowane? Jasne, że nie, przecież jest dostęp do Internetu, najszerszego źródła wiadomości, a więc nie pozostaję nic innego jak tylko systematycznie śledzić środowisko pieniądza, bo przecież takich propozycji to jeszcze nie było. Lokat jest kilka, każdy klient traktowany jest indywidualnie z tego względu, że różne są dziś wymagania.

Continue reading...

Bank to nie tylko kredyty

Bank większości z nas kojarzy się głównie z opłatami, wypłatami, kredytami i kontem. Niestety, znacznie rzadziej kojarzy się nam z lokatami bankowymi, które mogą przynosić nam zysk. To błąd, gdyż dzięki lokatom bankowym nie tylko możemy przechować w bezpiecznym miejscu nasze oszczędności i zachować je na trudniejsze chwile, ale też możemy dzięki nim nieco zarobić.

home-366927_640.jpg

Oczywiście nie będzie to tak duży procent, jak w przypadku giełdy czy inwestowania w dzieła sztuki lub coś innego. Lokata bankowa jest też jednak przy tym wszystkim bardzo bezpiecznym sposobem lokowania naszych pieniędzy. Zostawiając nasze pieniądze na lokacie mamy pewność, że po upłynięciu czasu trwania umowy z bankiem - dostaniemy całość z powrotem do ręki. A do tego jeszcze narosłe przez ten okres odsetki. Od czego zależy wysokość odsetek? Przede wszystkim od tego, jak wygląda sytuacja na rynku. Poza tym - także od rodzaju lokaty bankowej (im dłuższa, tym procent wyższy). Zależy to również od tego, jak dużą kwotą dysponujemy. Jeśli bowiem mamy naprawdę spory kapitał - możemy spróbować zawrzeć z bankiem umowę na tak zwaną lokatę negocjowaną. Wówczas to nie tylko bank stawia swoje warunki, ale i my możemy coś wynegocjować. Większość przypadków to jednak zwyczajne lokaty, niewielu z nas ma bowiem tak wielkie ilości pieniędzy, by liczyć na lokatę negocjowaną czy lokatę rentierską, w przypadku której dostajemy od banku co miesiąc „wypłatę” za to, że bank może dysponować naszymi pieniędzmi. Zajmijmy się zatem innymi przypadkami lokat bankowych.

Continue reading...