Cash = pieniądze

To content | To menu | To search

Banki sięgają po różne środki by zachęcić Klientów do zakładania lokat bankowych. W obecnej sytuacji gdzie najwyższe oprocentowanie lokaty utrzymuje się na poziomie 5 % zakładanie lokaty nie jest korzystną opcją. Banki oferują więc Klientom lokaty progresywne. Na czym polegają?

Continue reading...

Kredyt gotówkowy jako kredyt konsumpcyjny

  • Hoff Fin
  • Tuesday, January 20 2015 (07:15)

Kredyt gotówkowy to jeden z rodzajów kredytów konsumpcyjnych. Pozwala on w krótkim czasie uzyskać dostęp do dodatkowych pieniędzy w banku. Kredyt gotówkowy to najłatwiejszy do uzyskania kredyt w banku. Brak celowości kredytu gotówkowego sprawia, że jest on podobny do pożyczki, choć lepiej od niej zabezpieczony. Przy kredytach gotówkowych trzeba liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami kredytowania w stosunku do innych rodzajów kredytów, co wynika przede wszystkim z braku zabezpieczenia takiego kredytu przy większości umów kredytowych.

Przy wybieraniu kredytu gotówkowego oprocentowanie nie może przekroczyć wysokości czterokrotności lombardowej stopy procentowej, co wynika z ustawy antylichwiarskiej. Oczywiście banki oferują znacznie niższe oprocentowanie od maksymalnego. Najniższe oprocentowanie można uzyskać w ofertach promocyjnych, gdzie specjalne warunki kredytowania pozwalają korzystać z obniżonego oprocentowania przy spełnieniu określonych warunków. Takie promocyjne oferty kierowane są do określonych grup zawodowych. Bardzo często promocyjne warunki kredytowania można uzyskać poprzez założenie rachunku bankowego w banku, w którym uzyskuje się kredyt gotówkowy. Podobnie zdecydowanie się na przelewanie dochodów na rachunek w danym banku również często pozwala uzyskać niższe koszty kredytu.

Oczywiście oprocentowanie nie jest jedynym kosztem kredytu gotówkowego, ale w przypadku kredytów gotówkowych wszystkie koszty można bez większych problemów porównać poprzez skorzystanie z RRSO. Wskaźnik ten określa rzeczywiste koszty kredytu i na podstawie dyrektyw unijnych musi być podawany przez wszystkie banki nie tylko na umowach z klientami, ale również w przedstawianych publicznie ofertach. W ten sposób można za pośrednictwem porównywarek ofert kredytów gotówkowych bez problemu porównać koszty pomiędzy ofertami różnych banków.

W ramach kosztów kredytów gotówkowych występują prowizje, opłaty manipulacyjne, administracyjne. Im wyższe są koszty kredytu, tym oczywiście znacznie większa jest łączna suma kredytu, która będzie do spłaty. Z tego powodu zawsze warto minimalizować koszt kredytu. Im krótszy jest okres kredytowania tym najczęściej znacznie wyższe jest oprocentowanie kredytu. Przy dłuższym okresie kredytowania szczególnie ważne jest szukanie niskiego oprocentowania, które pozwala na znaczne zmniejszenie wysokości odsetek, które trzeba będzie spłacać w trakcie okresu spłaty kredytu gotówkowego. Przy kredytach gotówkowych bardzo często banki oferują również ubezpieczenie od utraty pracy, na życie, które stają się dodatkowym kosztem kredytu, który nie wchodzi w zakres wskaźnika RRSO.

Kredyt gotówkowy dla klienta indywidualnego

  • Hoff Fin
  • Monday, January 12 2015 (08:23)

Klienci banków dzielą się na dwie kategorie, jedną z nich są klienci indywidualni, drugą klienci firmowi. Najliczniejszą grupą klientów banków, są klienci indywidualni. Są to zwykli klienci, którzy nie mają działalności gospodarczej, nie posiadają firmy ani przedsiębiorstwa. Dla nich oferta usług i produktów bankowych, jest bardzo zróżnicowana. Mogą oni bez problemu założyć sobie konto w banku, korzystać z niego do woli. Mogą tez korzystać z różnych ofert baków, które są stale uatrakcyjniane i z dnia na dzień są bardziej korzystne dla klienta. Każdy klient jest traktowany w indywidualny sposób, to znaczy że dla każdego klienta jest przygotowywana specjalna oferta, która spełni jego wszystkie oczekiwania i potrzeby. W ten sposób i klient jest zadowolony i bank, bo może sprostać potrzebom swojego klienta. Tutaj znajdziesz tanie kredyty sprawdź tutaj zawiera ona ranking wielu ofert, wejdź i się przekonaj.

Kredyty gotówkowe

Jedną z najważniejszych propozycji banku dla klienta indywidualnego, są kredyty gotówkowe. Ma on do wyboru trzy propozycje kredytów gotówkowych, może skorzystać z kredytu wypłacanego do rąk własnych, lub na konto osobiste, może też skorzystać z karty kredytowej, bądź limitu w rachunku bieżącym. Każda z tych trzech propozycji, jest korzystna dla klienta i może zaspokoić jego różne potrzeby. Aby klient indywidualny mógł się starać o taki kredyt gotówkowy, nie musi spełniać żadnych wygórowanych wymagań ze strony. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu, bank sprawdza sytuację kredytową klienta i jego zdolność kredytową. Jeśli klient jest już jakiś czas z danym bankiem, wtedy bank ma bezpośredni dostęp do operacji jakie ten wykonywał na koncie osobistym w ostatnim czasie. Dzięki temu może on szybciej wydać decyzję i proces przydzielania kredytu jest przez to szybki i sprawny.

Jak starać się o kredyt gotówkowy?

Aby klient indywidualny mógł się starać o kredyt gotówkowy, musi się on w tym celu skontaktować z bankiem, którego oferta go zainteresowała. Może to zrobić na trzy sposoby. Pierwszym jest udanie się do placówki danego banku i osobista rozmowa z pracownikiem banku. Na miejscu w banku zostanie mu przedstawiona cała oferta dotycząca kredytów gotówkowych. Od razu można też wypełnić wniosek, przedstawić konieczne dokumenty i podpisać umowę z bankiem, jeśli otrzyma się pozytywną odpowiedź na wniosek o kredyt. Drugą opcją jest kontakt telefoniczny. Każdy klient, czy też potencjalny klient danego banku, może zadzwonić na infolinię i porozmawiać z pracownikiem banku, bez wychodzenia z domu. Przez telefon może on wysłuchać propozycji banku w kwestii kredytów gotówkowych, może się też zdecydować na zawarcie umowy z bankiem w tej kwestii. Ta opcja jest bardzo wygodna, tyle że trzeba przy tym ponieść koszty za połączenie telefoniczne z bankiem. Ostatnią opcją jest możliwość skorzystania z bankowości online. Mnóstwo osób się obecnie na to decyduje i podejmuje kredyt gotówkowy przez Internet. Proces uzyskania kredytu przez Internet, jest dziecinnie prosty, bo wniosek także można złożyć online.