Jak rozpoznać drogi kredyt gotówkowy?

Warto zwrócić uwagę na faktyczną roczną stopę oprocentowania i koszty poniesionego kredytu. Wysokie pożyczki są dodatkowo ubezpieczone, aby zagwarantować, że rodzina pożyczkobiorcy nie zostanie obciążona kosztami jej spłaty. Zanim ją jednak podpiszemy należy zapoznać się z:

  • wysokością oprocentowania kredytu
  • wysokością dodatkowych opłat
  • wysokością rocznej stopy oprocentowania
  • zabezpieczenie kredytu
  • całkowity koszt kredytu gotówkowego
  • formą prawną

Warto podkreślić, że konsument ma prawo do wcześniejszego spłacenia zobowiązania, czyli kredytu gotówkowego. Należy w tym przypadku powiadomić odpowiednio wcześnie placówkę bankową czy też firmę u której zaciągnęliśmy pożyczkę. Za wcześniejsze spłacenie kredytu jest naliczana odpowiednia prowizja. Zasady naliczania takiej opłaty są przedstawione dokładnie w Kodeksie Cywilnym.

Wycofanie się z umowy

Kolejnym punktem, który należy szczegółowo omówić to możliwość całkowitego wycofania się w umowy o kredyt gotówkowy. Istnieje taka możliwość. Ważną rzeczą są tutaj przede wszystkim terminy. Można odstąpić od umowy tylko w terminie 14 dni od podpisanej umowy. Jeśli czas minie to niestety nie będzie już takiej możliwości. Warto wspomnieć o konsekwencjach z tym związanych. Odsetki to jedyne koszty jakie czekają kredytobiorcę. Cała suma powinna zostać zwrócona do placówki bankowej bądź firmy u której zdecydowaliśmy się na kredyt gotówkowy.

Jak widać zmiana zdania niekoniecznie musi się wiązać z tym, że będziemy zmuszeni do spłacania kredytu. Istnieje wiele możliwości określonych w Kodeksie Cywilnym. Nie możemy pozwolić na to, aby kruczki prawne zniszczyły doszczętnie przyjemny kredyt gotówkowy.