Dwa z głównych kryteriów przyznawania kredytu hipotecznego to:

Twój przychód. Głównymi kryteriami akceptowania pożyczki jest to, że będziesz musiał mieć wystarczająco duże dochody, aby spłacić spłaty. Im wyższy dochód, tym więcej będziesz mógł pożyczyć.

Twoja historia kredytowa. Jednym z innych warunków przyjęcia do pożyczki jest dobra historia kredytowa. Zła historia kredytowa wykluczy Cię z wielu kredytów, ale jest wielu kredytodawców, którzy będą przeglądać pliki kredytowe i dyskutować okoliczności otaczające złe okoliczności w historii kredytowej. Może to doprowadzić do lepszej sytuacji w refinansowaniu kredytu. Możesz też szukać usługi naprawy kredytu, aby sprawdzić, czy można wykluczyć takie aukcje.

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do złych historii kredytowych. Uszkodzenie Twojej historii kredytowej może nastąpić, jeśli:

Masz niezapłacone rachunki. Jednym z głównych sposobów, dlaczego ludzie mają złe historie kredytowe będzie dlatego, że mają niezapłacone rachunki. Upewnij się, że Twoje płatności są aktualne i terminowe.

Spóźnienia w płatności. Późne płatności mają również wpływ na historię kredytową, ale nie będą mieć tak dużo efektu, jak niezapłacone rachunki.

Odrzucone pożyczki. Jeśli niedawno zostałeś odrzucony pożyczkę na dom, zostanie to zapisane w Twoim pliku kredytu. Wielu kredytodawców zobaczy spadek jako znak, że znaleźli coś, co dyskwalifikuje cię do kredytu mieszkaniowego.

Składanie wniosek o kredyt zbyt często. Ogólną regułą jest to, że raz na sześć miesięcy powinieneś tylko raz zwrócić się o kredyt. Jeśli było tego więcej, może to oznaczać czerwoną flagę dla kredytodawców.

Zostałeś ogłoszony bankrutem. Jeśli zostałeś ogłoszony bankrutem, będziesz miał złe oceny zdolności kredytowej, które pozostaną na ocenie wiarygodności kredytowej przez siedem lat.

Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt - pobierz kopię swojego pliku kredytowego

Zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę na dom, musisz mieć pewność, że znasz historię kredytową. Wszyscy potencjalni kredytodawcy pożyczkodawcy będą mieli do dyspozycji tę historię przed przyznaniem kredytu mieszkaniowego, więc możesz mieć pewność, że wszystko zostanie przez nich zauważone.