Cash = pieniądze

To content | To menu | To search

Tag - konto

Konto oszczędnościowe jest jedną z wielu form oszczędzania pieniędzy. Czy dysponujesz małą kwotą czy dużą zawsze lepiej jak pieniądze pracują dla ciebie.

Konto oszczędnościowe to produkt, który ma dwie cechy. Jedna, to tradycyjny depozyt, a druga rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Oferuje jednak wyższe odsetki niż ROR, możemy również sami zarządzać zgromadzonymi pieniędzmi. Na konto oszczędnościowe można w każdej chwili wpłacać i wypłacać pieniądze, nie tracąc przy tym zgromadzonych odsetek. Banki jednak wprowadziły pewne ograniczenia, po to by taki rachunek nie był traktowany jako zwykłe konto osobiste. Tylko za pierwszą w miesiącu wypłatę pieniędzy z konta oszczędnościowego nie pobierają żadnych opłat. Od każdej kolejnej wypłaty pobierana jest prowizja. Stawki są różne, ale w większości przypadków jest to kwota rzędu ok. 10 zł. Przed podjęciem pieniędzy należy się najpierw zastanowić czy warto wyjmować je z konta. Prowizja może być wyższa od zgromadzonych odsetek. W niektórych bankach może tak być, że przelewy pomiędzy kontem oszczędnościowym a kontem osobistym w tym samym banku są darmowe. Innym ograniczeniem przy koncie oszczędnościowym jest brak karty płatniczej do rachunku. Pieniądze wtedy można tylko podjąć w oddziale bankowym lub zrobić przelew na inne konto przez internet. Oczywiście i od tej reguły są odstępstwa. Część banków do takiego konta, dość rzadko, ale daje kartę bankomatową. Używając takiej karty też musimy pamiętać, że tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa. Banki za prowadzenie konta oszczędnościowego nie pobierają żadnych opłat. Oprocentowanie jest natomiast zmienne. Oznacza to tyle, że bank w każdej chwili może zmienić stawkę. Ma to oczywiści złe i dobre strony. W dowolnym momencie bank może obniżyć oprocentowanie. Z drugiej strony może zaproponować podwyższenie oprocentowania zgromadzonych na koncie pieniędzy. Konta oszczędnościowe mają i tak niższe oprocentowanie niż np. lokaty terminowe. Konto oszczędnościowe doskonale się sprawdza jako elektroniczna skarbonka. Można w każdej chwili przelewać na nie dowolne kwoty. Plusem jeszcze jest to, że pieniądze nie leżą bezczynnie na nieoprocentowanym ROR-ze.

Czy skusić się na kredyt online?

Coraz częściej możemy na rynku znaleźć oferty kredytów online.

Takie kredyty to odpowiedź banków na rosnące zapotrzebowanie, ponieważ dzisiaj niemalże nie wyobrażamy sobie życia bez nowoczesnych technologii, dlatego też każdy chce także w kwestii usług bankowych mieć możliwość korzystania z nich w taki właśnie sposób. Dzisiaj już posiadanie konta internetowego nie jest niczym nowym, i niemal każdy je posiada. Dlatego też dostęp do kredytów czy innych usług bankowych, jak lokaty, właśnie przez Internet, to zdaniem wielu osób niemalże konieczność. Poza tym okazuje się, że w opiniach bardzo wielu klientów kredyty online mają niezwykle dużo zalet. Przede wszystkim znacznie łatwiej jest zapoznać się z ich warunkami. Często zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku, możemy skorzystać z kalkulatora, który pokaże nam, jaka będzie wysokość miesięcznej raty czy nawet całkowity koszt kredytu. To na pewno znacznie lepiej jest w stanie zobrazować nam całkowity koszt zobowiązania.

Co przygotować do kredytu?

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt, musimy się liczyć z koniecznością przygotowania wielu dokumentów. To jakie musimy mieć, zależy przede wszystkim od tego o jaki kredyt się staramy i w jakiej wysokości. Obecnie kredyty w wysokości kilku tysięcy można uzyskać bez większych problemów i bez zbyt wielu dokumentów. Zazwyczaj banki zamiast zaświadczenia o zarobkach życzą sobie oświadczenie, a jeżeli staramy się o kredyt w tym banku, gdzie mamy konto, bardzo często nic nie musimy przedstawiać, bank bowiem przyzna nam kredyt na podstawie regularnych wpływów na konto, na przykład wynagrodzenia za pracę. Dlatego też warto dokładnie zapytać co będzie potrzebne pod tym względem lub sprawdzić, przeglądając oferty online. Przy kredytach udzielanych online bardzo często nie potrzeba nic, wystarczy jedynie po przyznaniu kredytu podpisać umowę, którą do nas zazwyczaj dostarcza kurier.

Jak szybko uzyskuje się pieniądze

To w jakim czasie dostaniemy pieniądze, zależy od banku oraz często tego w jaki sposób składamy wniosek. Niektóre banki swoim klientom oferują rozpatrzenie wniosku oraz przelanie pieniędzy w ciągu kilkunastu minut na konto. Gdy staramy się o kredyt w banku i wybierzemy opcję gotówki do ręki, także coraz częściej ten czas jest skrócony do niezbędnego minimum. To dla wielu osób bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki temu mogą niemalże błyskawicznie otrzymać gotówkę do ręki. A często kredyty bierzemy w sytuacji gdy naprawdę potrzebujemy pieniędzy. Jak na przykład awaria sprzętu AGD czy podobne usterki, na które musimy wydać nieco więcej i nie dysponujemy taką gotówką.