Cash = pieniądze

To content | To menu | To search

Tag - kredyty

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych. Nie ma w tym nic dziwnego, skorzystanie z tego rozwiązania to sposób na realizację swoich planów zakupowych oraz planów i marzeń. Niestety, czasem zdarza się tak, że uzyskanie kredytu zabiera nam sporo czasu co jest szczególnie kłopotliwe w sytuacji, w której pieniądze są nam potrzebne od ręki. Warto więc zastanowić się nad tym w jaki sposób możemy otrzymać kredyt gotówkowy szybko i bez zbędnych formalności. Na szczęście istnieje naprawdę sporo możliwości. Warto je poznać i wykorzystać.

Sprawdź ofertę swojego banku

Bardzo często osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki rozglądają się po ofertach firm pożyczkowych nie zdając sobie sprawy, że pieniądze mogą otrzymać tego samego dnia od swojego banku. Wiele z nich analizuje bowiem nasze dochody i przygotowuje gotowe oferty dostępne dla nas na stronie banku. Zanim więc rozpoczniemy poszukiwania kredytu warto sprawdzić czy nasz bank nie ma dla nas ciekawej propozycji, zobacz dobre oferty na http://www.niskarata.org.

Continue reading...

Bank to nie tylko kredyty

Bank większości z nas kojarzy się głównie z opłatami, wypłatami, kredytami i kontem. Niestety, znacznie rzadziej kojarzy się nam z lokatami bankowymi, które mogą przynosić nam zysk. To błąd, gdyż dzięki lokatom bankowym nie tylko możemy przechować w bezpiecznym miejscu nasze oszczędności i zachować je na trudniejsze chwile, ale też możemy dzięki nim nieco zarobić.

home-366927_640.jpg

Oczywiście nie będzie to tak duży procent, jak w przypadku giełdy czy inwestowania w dzieła sztuki lub coś innego. Lokata bankowa jest też jednak przy tym wszystkim bardzo bezpiecznym sposobem lokowania naszych pieniędzy. Zostawiając nasze pieniądze na lokacie mamy pewność, że po upłynięciu czasu trwania umowy z bankiem - dostaniemy całość z powrotem do ręki. A do tego jeszcze narosłe przez ten okres odsetki. Od czego zależy wysokość odsetek? Przede wszystkim od tego, jak wygląda sytuacja na rynku. Poza tym - także od rodzaju lokaty bankowej (im dłuższa, tym procent wyższy). Zależy to również od tego, jak dużą kwotą dysponujemy. Jeśli bowiem mamy naprawdę spory kapitał - możemy spróbować zawrzeć z bankiem umowę na tak zwaną lokatę negocjowaną. Wówczas to nie tylko bank stawia swoje warunki, ale i my możemy coś wynegocjować. Większość przypadków to jednak zwyczajne lokaty, niewielu z nas ma bowiem tak wielkie ilości pieniędzy, by liczyć na lokatę negocjowaną czy lokatę rentierską, w przypadku której dostajemy od banku co miesiąc „wypłatę” za to, że bank może dysponować naszymi pieniędzmi. Zajmijmy się zatem innymi przypadkami lokat bankowych.

Continue reading...