W ostatnich latach kredyty stały się w Polsce bardzo popularne, bez znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy, hipoteczny czy może chwilówka, wszystkie te rodzaje kredytów cieszą się ogromnym zaufaniem. W zasadzie chyba każdy w swoim życiu przynajmniej raz zaciągał kredyt. Co więcej banki równie chętnie udzielają nam tych kredytów. W ofercie każdego banku bez problemu znajdziemy tradycyjny kredyt gotówkowy, który często jest też określany jako pożyczka gotówkowa bądź kredyt konsumencki. Jest to produkt finansowy który jest udzielany przez instytucje bankowe i pozwala realizować dowolne cele kredytowe. Zdarza się, że banki pytają swoich klientów o to, na co zamierzają przeznaczyć kredyt, jednak z reguły jest to kredyt na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć w większości banków w Polsce. A zgodnie z ustawą Prawo bankowe jest on udzielany na podstawie umowy pisemnej. Jeśli zaciągamy kredyt na kwotę co najmniej 1000 zł. W umowie bank przyznaje nam kredyt, określoną którą możemy przeznaczyć na dowolny cel i zobowiązujemy się do korzystania z tego kredytu na warunkach określonych w umowie. Zgodnie z umową musimy również dokonać zwrotu kwoty wykorzystanego kredytu wraz z odsetkami w umówionym terminie.

Kredyt gotówkowy może być udzielony nawet do kwoty 255 550 zł. Jeżeli jest on przyznawany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, na cele niezwiązane z taką działalnością, jest on wówczas uznany równocześnie za kredyt konsumencki. Zgodnie z ustawa o kredycie konsumenckim jest to umowa kredytowa dotycząca zobowiązania w wysokości nie większej niż 255 550 zł albo stanowiącej równowartość tej kwoty w walucie innej niż waluta polska. Kredyt udzielany jest przez kredytodawcę czyli bank w zakresie swojej działalności klientowi który jest konsumentem zgodnie z Kodeksem cywilnym . W szczególności za umowę o kredyt konsumencki uważa się m.in. umowę kredytu bankowego.

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, warto zapoznać się z nim nieco bliżej i poznać jego najważniejsze cechy do których zaliczane są: dowolny cel kredytowania, prosta i szybka procedura kredytową, kwotę kredytu od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych, krótki okres kredytowania – od kilku miesięcy do10 lat.

Pamiętajmy o tym, że kredyty gotówkowe udzielane są wyłącznie przez instytucje bankowe – banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe dla klientów prywatnych i przedsiębiorców. Kredyt gotówkowy może być udzielony wyłącznie osobie pełnoletniej, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Drugim niezwykle ważnym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej.

BeautyLife StyleTravelFashion

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.