Emeryt jako kredytobiorca

Nie tylko posiadanie stałego etatu upoważnia do ubiegania się o kredyt gotówkowy; także i emeryci mogą postarać się o obranie warunków umowy, która to doprowadzi ich do uzyskania dodatkowych zasobów materialnych. Wbrew pozorom, emeryci wcale nie muszą posiadać mniejszych szans na uzyskanie odpowiednich warunków kredytowania niż mogliby uzyskać potencjalni kredytobiorcy, którzy posiadają stałą pracę, którą to potwierdzić mogą posiadaniem umowy na etat, dysponują własnym przedsiębiorstwem, albo mogą legitymować się tytułem osoby publicznej. Emeryci, obecnie także skorzystać mogą z kredytowania, przy czym, warunki takiego kredytu uzyskania, także mogą być bardzo obiecujące. Także i w sytuacji, gdy potencjalnym kredytobiorcą jest emeryt, konieczny nie jest wcale duży dochód. Tak naprawdę, wystarczą już niewielkie miesięczne dochody w postaci emerytury. Jedynie, pewnym ograniczeniem może być brak uzyskania tak dużej sumy, jak w przypadku emeryta, który dochód posiada już większy. 

Ustalanie wysokości

Niemniej jednak, w każdym przypadku, możliwe jest ustalenie wysokości raty za kredyt, ilość rat kredytu oraz także czas, w jakim kredyt taki emeryt zobowiązuje się spłacić. Gotówkę przeznaczyć można na absolutnie dowolny cel, podobnie jak miejsce ma w przypadku kredytu gotówkowego standardowego. Kredyty gotówkowe dla emerytów także mogą trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Niektóre banki, jako okres najkrótszego kredytowania podają 3 lub 4 miesiące, podczas gdy za okres najdłuższego możliwego kredytowania, podaje się 96 miesięcy. Wszystko zatem jest zależne od indywidualnych potrzeb kredytobiorcy i jego możliwości. 

Bez BIK

Pewną ciekawostką jest to, że w bardzo wielu przypadkach, nie ma konieczności posiadania czystego konta w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jest to jednak tak szansa na uzyskanie pieniędzy w potrzebie, jak i także ryzyko. Ryzyko istnieje dla tych kredytobiorców, którzy posiadają już pewne zobowiązania, ale chcą je zataić przed bankiem tudzież parabankiem, by zaciągnąć kolejne. Jest to w wielu przypadkach przejaw absolutnej bezmyślności, przysłowiowy gwóźdź do trumny. Dlatego też, warto uświadomić sobie, że szansa jest czasem też i zagrożeniem; pełne zagrożenia zaś szczególne niebezpieczne są dla emerytów, jako że przyciągają one oszustów, osoby nieszczere, które podają się za kogoś kim wcale tak naprawdę nie są. Jest to nagminne i dlatego też, trzeba koniecznie zachować w podobnych sytuacjach czujność. Czujność taka, w stanie jest uratować emeryta przed ewentualnymi stratami.