Klienci banków dzielą się na dwie kategorie, jedną z nich są klienci indywidualni, drugą klienci firmowi. Najliczniejszą grupą klientów banków, są klienci indywidualni. Są to zwykli klienci, którzy nie mają działalności gospodarczej, nie posiadają firmy ani przedsiębiorstwa. Dla nich oferta usług i produktów bankowych, jest bardzo zróżnicowana. Mogą oni bez problemu założyć sobie konto w banku, korzystać z niego do woli. Mogą tez korzystać z różnych ofert baków, które są stale uatrakcyjniane i z dnia na dzień są bardziej korzystne dla klienta. Każdy klient jest traktowany w indywidualny sposób, to znaczy że dla każdego klienta jest przygotowywana specjalna oferta, która spełni jego wszystkie oczekiwania i potrzeby. W ten sposób i klient jest zadowolony i bank, bo może sprostać potrzebom swojego klienta.

Kredyty gotówkowe

Jedną z najważniejszych propozycji banku dla klienta indywidualnego, są kredyty gotówkowe. Ma on do wyboru trzy propozycje kredytów gotówkowych, może skorzystać z kredytu wypłacanego do rąk własnych, lub na konto osobiste, może też skorzystać z karty kredytowej, bądź limitu w rachunku bieżącym. Każda z tych trzech propozycji, jest korzystna dla klienta i może zaspokoić jego różne potrzeby. Aby klient indywidualny mógł się starać o taki kredyt gotówkowy, nie musi spełniać żadnych wygórowanych wymagań ze strony. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu, bank sprawdza sytuację kredytową klienta i jego zdolność kredytową. Jeśli klient jest już jakiś czas z danym bankiem, wtedy bank ma bezpośredni dostęp do operacji jakie ten wykonywał na koncie osobistym w ostatnim czasie. Dzięki temu może on szybciej wydać decyzję i proces przydzielania kredytu jest przez to szybki i sprawny.

Jak starać się o kredyt gotówkowy?

Aby klient indywidualny mógł się starać o kredyt gotówkowy, musi się on w tym celu skontaktować z bankiem, którego oferta go zainteresowała. Może to zrobić na trzy sposoby. Pierwszym jest udanie się do placówki danego banku i osobista rozmowa z pracownikiem banku. Na miejscu w banku zostanie mu przedstawiona cała oferta dotycząca kredytów gotówkowych. Od razu można też wypełnić wniosek, przedstawić konieczne dokumenty i podpisać umowę z bankiem, jeśli otrzyma się pozytywną odpowiedź na wniosek o kredyt. Drugą opcją jest kontakt telefoniczny. Każdy klient, czy też potencjalny klient danego banku, może zadzwonić na infolinię i porozmawiać z pracownikiem banku, bez wychodzenia z domu. Przez telefon może on wysłuchać propozycji banku w kwestii kredytów gotówkowych, może się też zdecydować na zawarcie umowy z bankiem w tej kwestii. Ta opcja jest bardzo wygodna, tyle że trzeba przy tym ponieść koszty za połączenie telefoniczne z bankiem. Ostatnią opcją jest możliwość skorzystania z bankowości online. Mnóstwo osób się obecnie na to decyduje i podejmuje kredyt gotówkowy przez Internet. Proces uzyskania kredytu przez Internet, jest dziecinnie prosty, bo wniosek także można złożyć online.