Kredyt gotówkowy często jest produktem który jako klienci bardzo bagatelizujemy. Banki bardzo często w swojej ofercie mają dodatkowe ubezpieczenia, które zwłaszcza w dzisiejszych czasach mogą być bardzo przydatnym zabezpieczeniem przed różnymi sytuacjami. Być może jeszcze nie wiemy, ale ubezpieczenia mamy bardzo różne – te zaraz omówimy. Na samym początku musimy wiedzieć, że ilość ubezpieczeń w banku równa się dzisiaj towarzystwom ubezpieczeniowym. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że w pakiecie jest taniej, a korzystając z kilku produktów jednego banku możemy liczyć na bardzo wiele ciekawych propozycji. Czy takowe ubezpieczenie będzie nas kosztować wiele? Wbrew pozorom – nie. To czasami kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie. Zanim więc odmówmy, warto zapoznać się z propozycjami i kosztami.

Ubezpieczenie od utraty pracy.

Produkty takie jak kredyty gotówkowe mogą nas ubezpieczyć przed rożnymi sytuacjami. Nie oznacza to jednak, że pracodawca nie zwolni nas z pracy z powodu posiadania kredytu. Co zatem stroi za ubezpieczeniem od utraty pracy? Bank dostosował się w ten sposób do ciężkiej sytuacji na rynku pracy oraz nieciekawej sytuacji gospodarczej. Dlatego wspomniane ubezpieczenie nie tyle, co zwalnia kredytobiorcę od płacenia miesięcznych rat, ale daje mu czas na poszukanie nowego stanowiska. Ubezpieczenie wykupujemy jednocześnie z braniem kredytu. Nie musimy spełniać jakichkolwiek warunków, oprócz posiadania pracy. A co jeśli ją stracimy? Wszelkie dokumenty dotyczące zwolnienia oraz statusu bezrobotnego musimy jak najszybciej dostarczyć do wybranego banku. Jeśli w odpowiednim czasie nie zareagujemy, niestety będziemy musieli zapłacić ratę za dany miesiąc. Korzystanie z ubezpieczenia pozwoli nam dać sobie czas na znalezienie pracy bez dodatkowego stresu związanego z brakiem pracy. Tak wyglądają dobre kredyty gotówkowe.

Inne ubezpieczenia do kredytu.

Dzisiejsze ubezpieczone kredyty gotówkowe pozwalają nam na ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie zdrowotne, samochodowe, od wypadków i nieszczęśliwych wydarzeń losowych. Mamy zatem kredyt z całym pakietem ubezpieczeniowym, co najlepsze – w zdecydowanie niższej cenie niż zaproponuje nam ubezpieczyciel niezależny od banku. Tego rodzaju ubezpieczenia bardzo często obejmują nie tylko samego zainteresowanego, ale również małżonka oraz dzieci. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że takowe ubezpieczenia mogą wpłynąć na obniżenie oprocentowania samego kredytu. Warto zatem zawsze prześledzić wszystkie możliwości.